שתלים דנטליים

כחלק מבריאות הפה והשיניים יש להקפיד על מבנה שלם של שיניים טוחנות ולועסות. במידה ושן חסרה, ניתן להשלימה באמצעותם של שתלים דנטליים. מדובר בטיפול יוקרתי אך חיוני לשלמות מבנה השיניים ולמראה אסתטי ונעים למראה. אם ישנה בעיה בריאותית שמקורה בלסת הפה שמונעת מכם מלחייך, ללעוס, להיראות שונה – ייתכן ויימצא כי הפתרון יהיה באמצעות התקנת שתלים דנטליים.

באמצעות טיפול בתהליך התקנת שתלים דנטליים, ניתן לקבל תוצר מוגמר הקרוב ביותר לשן טבעית ולהימנע מהתקנת של שיניים תותבות.

בישראל כבר 30 שנה מקיימים ניתוחי השתלות שיניים ולאורך השנים הטכנולוגיה והלמידה שיפרה את איכות הטיפול וקידמה את טכניקות ההשתלות. התוצאות טובות מאוד ומותירות שיניים בריאות ותקינות למשך שנים רבות.

מהם שתלים דנטליים?

שתלים דנטליים הם התקן ממתכת, כמעין ברגים שעליהם נבנות השיניים החלופיות. השתלים/ברגים מוחדרים לעצם הלסת כתחילף לשורש השן המקורי הפגום. על פי רוב, שתלים דנטליים עשויים מטיטניום מכיוון שזוהי מתכת שאיננה יוצרת תגובה כימית עם הגוף. השתל מאפשר את הלבשת השן בצורת הברגה, ובהדמיה לבורג אמיתי, שתלים דנטליים יהיה דיבלים של הברגים במלאכת העבודה. כל שתל מותאם אישית למבנה הלסת של המטופל באופן שיהיה האופטימלי ביותר עבורו ובעבור קליטת השתל בהצלחה.

שתלים דנטליים אמורים להחזיק מעמד למעלה לעשרים שנה והתקנתם כרוכה בפעילות כירורגית של רופא שיניים מקצועי ומיומן וכן, גם בעלות יקרה של כל שתל.

אילו סוגים של שתלים דנטליים קיימים?

כמו בכל ענף, קיימים שתלים דנטליים המיוצרים ומשווקים לרופאים בידי מגוון של חברות. על כל אותם שתלים דנטליים לעמוד בתווי התקן המקומיים ככל מוצר רפואי.

קיימים כמה סוגים של שתלים דנטליים, שני העיקריים והשמישים ביותר הם שתלים בעלי צורה צילנדרית או קונית. תפקידם של רופאי השיניים והמנתחים והחליט איזה סוג יהיה מתאים והיעיל ביותר לכל מטופל ולצרכיו.

כיצד ההשתלה מתבצעת?

מדובר בטיפול בעל שלושה שלבים מהותיים: עקירת השן (אם ישנה), החדרת השתל אל העצם באמצעות ניתוח כירורגי, ושיחזור שן להרכבה על השתל המותקן ובניית הכתר כתהליך סופי.
על פי רוב, השלבים אינם מתבצעים באותו יום, אלא בפערי זמן האידיאליים ביותר להצלחת ההשתלה.

This entry was posted in בריאות הפה. Bookmark the permalink.