שיקום הפה

לבחור מומחה של שיקום הפה

אתם סובלים כבר תקופה ארוכה מבעיות בשיניים, אך כל הזמן דוחים ודוחים את רגע האמת, ולא ניגשים אל מרפאת השיניים. בסופו של דבר זה יקרה, ואתם תגיעו למסקנה המהירה, שאתם זקוקים בדחיפות למומחה של שיקום הפה, שיוכל לסייע לכם בבעיה שנוצרה. יתכן שעברתם טיפול שיניים שגרם לטראומה לחניכיים שלכם. אפשר שעברתם תאונה, או שאתם זקוקים לטיפול שהוא תוצאה של הזנחה. בכל מקרה – ברור שאתם זקוקים לאדם שמתמחה בשיקום הפה אבל האם כל רופא שיניים יכול לסייע לכם בכך? בואו לראות את התשובות.

לבחור רק באדם מתאים לטיפול הנדרש לכם

בניגוד לנהוג לחשוב, לא כל רופא שיניים הוא בהכרח מומחה שיכול לבצע טיפולים של שיקום הפה. למעשה, לרופאי השיניים יש היום כמה תחומי התמחות שונים כמו לדוגמה טיפולי שורש, יישור שיניים, וכן טיפולים נוספים. מבין מגוון טיפולי התמחות, הטיפולים של שיקום הפה נחשבים למעשה למדרגה העליונה ביותר, הדורשים את מקסימום ההתמחות מצד הרופא – משום שמדובר לעתים על טיפולים מורכבים מאד .

אז איך יודעים לבחור את הרופא המתאים ?

הדרך לאתר רופאי שיניים שמתמחים בטיפולים של שיקום הפה הוא פשוט למדי – פשוט לראות האם יש להם תעודה רשמית שמחווה על כך. לרוב הרופאים המומחים בטיפולים של שיקום הפה יש תעודה שתלויה בקליניקה שלהם. רובם גם מציגים את הרישיון שלהם באתר האינטרנט שלהם. כך אתם מראש יכולים לסנן ולפנות אך ורק לרופאים שיש להם הסמכה רשמית .

ואיך בוחרים מעבר לכך ?

מעבר להסמכה הרשמית של שיקום הפה שנדרשת מרופא שיניים, כמובן שיש קריטריונים שונים. אפשר ורצוי לבחור רופאים שמשתמשים בטכניקות טיפול חדשניות (אך בטוחות) אשר יקנו לכם תוצאות מהירות (כמו לדוגמה טיפולים של השתלת שיניים ביום אחד). אפשר כמובן לבחור מומחים של שיקום הפה גם דרך בדיקת הניסיון שיש להם בטיפולים השונים. בכל מקרה תמיד כדאי גם לבדוק האם יש לכם כימיה טובה עם הרופא, ואתם חשים שאתם סומכים עליו בכל סיטואציה .

This entry was posted in בריאות הפה. Bookmark the permalink.