שולחנות מחשב

שולחנות מחשב אינם דומים לשולחנות אוכל או לשולחנות סלון. שולחנות מחשב אלו שולחנות פונקציונאליים המתוכננים לשמש כבסיס למחשב. בשולחנות המחשב יש, בדרך כלל, מקום מיוחד למסך המחשב, למקלדת, לעכבר וגם למנוע המחשב.

בשל העובדה כי אנשים רבים יושבים שעות רבות וארוכות על יד שולחנות מחשב, גובר הביקוש לרופאים אורטופדיים המטפלים בכאבי גב, בדלקות גידים באצבעות ובעוד מחלות מודרניות המאפיינות את עידן המחשבים.

שולחנות מחשב אורטופדיים – איך למנוע כאבי גב ובעיות נוספות?

כאשר קונים שולחנות מחשב אורטופדיים יש להתאים אותם לגובה של היושבים עליהם, רצוי לקנות גם כיסא מחשב המותאם בגובה לשולחן המחשב.

את הרגליים יש להניח תחת השולחן. חשוב להקפיד כי תחת השולחן יהיה מקום מרווח וכי כפות הרגליים יונחו על הרצפה. אל תאחסנו חפצים תחת השולחן. השאירו את המקום פנוי כדי שתוכלו לשבת נכון ובנוחיות המרבית. במידה ויש לכם רגליים קצרות, מומלץ לשים הדום קטן מתחת לשולחן. שולחנות אורטופדיים לא יעזרו לגב שלכם אם הרגליים לא יקבלו תמיכה.

את מרפקי הידיים יש להניח בזווית ישרה על שולחן המחשב. אל תניחו את המרפקים על ידיות הכיסא. הניחו את המרפקים על הידיות רק בעת מנוחה. מומלץ לעשות הפסקה ולנוח מהכתיבה מעת לעת.

שולחנות מחשב חייבים להיות מוארים. הקפידו למקם אותם מול חלון מואר או מול כל מקור אור אחר. שולחן מחשב מואר ימעיט את המאמץ הנדרש מהעיניים.

כאשר אתם אוחזים בעכבר, אחזו אותו ביד משוחררת וללא לחץ. את העכבר מקמו בגובה המקלדת. כדי להימנע מדלקות גידים הנוצרות משימוש בעכבר המחשב, מומלץ להשתמש בקיצורי הדרך אשר במקלדת.

שולחנות מחשב –  ארבעה דברים שחשוב לדעת

  • לא נעים לעבוד בחלל מלא ודחוס. אם חדר המחשב או פינת העבודה קטנים, כדאי לקנות שולחן מחשב קומפקטי.
  • פלטת מחשב נשלפת חוסכת מקום רב. אם חדר העבודה שלכם קטן, כדאי לקנות שולחן מחשב בעל פלטה נשלפת.
  • שולחנות מחשב הם בדרך כלל שולחנות עמוסים. מומלץ לקנות שולחן מחשב העשוי מעץ איכותי אשר יוכל לשאת את כל החפצים הרבים המונחים עליו.
  • כאשר קונים שולחן מחשב יש לשים לב לרמת הגימור. יש לבדוק  אם מדף המקלדת והמגרות נפתחים ונשלפים בקלות.
This entry was posted in רהיטים בריאים. Bookmark the permalink.