צילום פורטרטים

הפנים האנושיות

המושא העיקרי של רוב התמונות שבהן אנו נתקלים הוא בני אדם. ובאמת, עם כל הכבוד לצילומי נוף, ציפורים ופרחים, לדעתי האישית הרבה יותר מעניין לצפות בתמונות של בני אדם. קשה למצוא בית מודרני שבו אין לפחות תמונת פורטרט אחת, בין אם זה דיוקנו של הסבא, של רב, של קרוב משפחה שנהרג או כל אישיות חשובה אחרת לבני המשפחה.

כמו כן, כשנוסעים לטייל בחו"ל, ובפרט במדינות שבהן התרבות שונה מהותית מהתרבות שלנו כמו בהודו ונפאל, ישנה נטייה לצלם את הילידים ואף להצטלם עימם. ככה זה, בני האדם הם חלק מהנוף ותמונותיהם מספרות את סיפורו של המקום יותר מכל דבר אחר.

צילום פורטרטים

צילום פורטרטים הוא אמנות בפני עצמה, והוא נפוץ עוד מימי המצלמות הראשונות. ניתן גם ללמוד צילום פורטרטים מקצועי. theater domain austin . בניגוד לתחומי צילום רבים, צילום פורטרטים אינו נחלתם העיקרית של צלמים מקצועיים, וסביר להניח שכולנו התנסינו לא אחת בצילום פורטרטים, אם במטרה לצלם סתם לשם מזכרת והנצחת הרגע ואם במטרה ליצור תמונה ייחודית. יש אנשים שיש להם כישרון טבעי לצילום, אם כי אפשר בהחלט ללמוד כמה טכניקות בסיסיות שישדרגו את התמונות פלאים.

לצלם לבד

הציוד הדרוש בשביל צילום פורטרטים הוא פשוט מאוד ויכול להסתכם בציוד בסיסי וביתי שיש לכולנו, אם כי כמו בכל דבר ככל שהציוד מקצועי יותר התוצאות מוצלחות יותר. כדאי להתמצא בפונקציות השונות של המצלמה בכדי למקסם את תוצאות הצילום. אפשר לצלם באור השמש או בתוך מבנה עם תאורה הולמת. בדרך כלל קשה להגיע לתוצאות טובות תחת השמש בגלל האור החזק, אם כי אפשר לצלם בשעות שבהן השמש לא חזקה או לצלם בצל.

אם אתם רוצים לצלם את עצמכם מומלץ שתיעזרו בחצובה, וכמובן שתשתמשו בהשהיית הצילום. מה שיפה בצילום פורטרטים זה שלא חייבים למצוא רקע מיוחד, דווקא האותנטיות מייחדת את התמונה. הרי לכולנו כמעט ישנן תמונות מוצלחות שבהן נתפסנו "על חם" מבלי שביימו אותנו או שידענו על הצילום, ואפילו לא תמיד הסתכלנו למצלמה.

צילום זרים

לפעמים רוצים לצלם אנשים אחרים שאינם קשורים אלינו, ואפילו מבלי ידיעתם. ייתכן שיש בזה משהו לא מוסרי, אך כל עוד לא עושים שימוש מסחרי או מפרסמים את התמונה בציבור אין צורך לחשוש מתביעות. במיוחד מעניין לצלם ילדים וזקנים, שכן התנהגותם של אלו היא בדרך כלל טבעית ומשוחררת יותר, וגם לרוב הם לא ממהרים לשום מקום או באמצע משהו חשוב.

This entry was posted in צילום. Bookmark the permalink.