פסיכולוג רחובות

הרבה אנשים מתקשים בחייהם לעבור מצבים נפשיים מסוימים. פעמים מדובר בפחדים, פעמים בטראומות ופעמים בבעיות אישיות אשר מונעות מהם להשיג יעדים מסוימים בחייהם. אם אתם גרים באזור השפלה, בחירת פסיכולוג רחובות תהיה בחירה מועילה שכן בעיר כמה מן הפסיכולוגים הטובים בארץ.

בחירת פסיכולוג רחובות צריכה להיעשות מתוך ההבנה כי יש צורך בעזרה מקצועית במקרים מסוימים. אפר תמיד לדבר עם החברים והמשפחה והדבר אף רצוי לשם סביבה תומכת אך פעמים רבות אין לסביבה הקרובה את הכלים להתמודדות עם מצבים פסיכולוגים.

איזה טיפולים מספק פסיכולוג רחובות ?

שני הסוגים העיקריים של הטיפולים הפסיכולוגיים אותם מספק פסיכולוג רחובות הם טיפולים דינאמיים וטיפולים ממוקדים. כשאנחנו מדברים על טיפולים דינאמיים אנחנו מדברים יותר על טיפולים שקשורים לבעיות אישיות של אנשים. בעיות אלו דורשות בדרך כלל טיפול ארוך, למעשה, טיפול דינאמי נחשב טיפול שנמשך יותר מחצי שנה.

הטיפולים הממוקדים הם טיפולים אשר מתמקדים בבעיות אשר משפיעות על תחום צר בחיינו. אלה יכולות להיות חרדות שונות כגון חרדת נטישה, חרדת טיסה או שאר חרדות ואף קשיים שונים כגון קשיים ביצירת אינטימיות עם בני זוג וכן הלאה.

בנוסף, טיפולים פסיכולוגיים מתחלקים על פי פורמט המפגש. יש פסיכולוג רחובות לילדים, יש למבוגרים, לקבוצות, לזוגות, למשפחות וטיפול אישי אשר נחשב לטיפול הנפוץ ביותר.

מה חשוב לדעת על בחירת פסיכולוג רחובות ?

לא ניתן לומר איזה טיפול פסיכולוגי עדיף על פני טיפולים אחרים וזאת משום שתחום זה הוא תחום משתנה ואינדיבידואלי. מטופל יכול להגיע להישגים גבוהים במיוחד אצל פסיכולוג מסוים ואילו אצל השני לא הצליח בכלל. theater domain austin למעשה, מחקרים מראים כי מה שהשפיע בייחוד על הטיפול הייתה הכימיה בין המטפל למטופל ולכן ההמלצה היא לבחון את אותה הכימיה.

אין צורך להכביר במילים ולהסביר מהי אותה כימיה משום שכל אחד יודע מתי הוא חש בנוח מול אדם אחר. נושא נוסף אותו יש לבחון לעומק הוא נושא המחיר. טיפולים פסיכולוגיים הם לא דבר זול כלל וכלל אך ניתן למצוא טיפולים פסיכולוגיים במחירים סבירים. קופות החולים למשל מסבסדות את הטיפולים הפסיכולוגיים באופן כמעט מלא (עד מספר מסוים של טיפולים בדרך כלל). כמו כן, בתחום הפרטי ישנם פסיכולוגים רבים מומחים ובמרבית במקרים הם יהיו זמינים ופנויים הרבה יותר לטיפולים. עם זאת, הם יהיו יקרים יותר אך אם הכימיה בין המטופל לפסיכולוג היא טובה הרי שהיא שווה כל אגורה.

This entry was posted in פסיכולוגיה. Bookmark the permalink.