פסיכולוג ילדים

במידה ואתם רואים שהבן שלכם מתקשה מעט בבית הספר, הן מבחינה חברתית והן מבחינות אחרות, יכול להיות שכדאי יהיה להגיש לו עזרה ולא רק בנוגע ללימודים. הילדות אומנם מצוירת הרבה פעמים בצבעים מאוד ורודים, אך לא עבור כולנו זה ככה, ויש הרבה ילדים שדרושה להם עזרה של פסיכולוג ילדים כדי להצליח למצוא את מקומם וכדי לחוש טוב יותר.

פסיכולוג ילדים שידריך את ההורים

הדבר הראשון שחשוב ביותר להבין, הוא שאחד מהתפקידים של פסיכולוג ילדים הוא דווקא להדריך את ההורים בתהליך הזה, כי לא כל ההורים יודעים באופן טבעי איך לעזור לילד. הפסיכולוג עצמו ייפגש כמובן עם הילד ויעשה איתו את הטיפול, אך חשוב שהוא גם ידריך אתכם, ההורים, כדי שתדעו כיצד לעזור לילד.

למצוא פסיכולוג מתאים

ממש כפי שעושים כשמנסים לבחור פסיכולוג למבוגרים ושמים לב לכימיה שנוצרת איתו, כך עליכם לעשות גם בבואכם לבחור פסיכולוג ילדים. מעבר לכך שחשוב שאתם בעצמכם תתחברו אליו ותתרשמו ממנו לטובה, חשוב גם שהבן שלכם יוכל ליצור איתו קשר טוב. בדרך כלל פסיכולוג ילדים עובד עם המטופלים שלו על ידי שיטות שונות של משחק, וחשוב לדעת שאתם פונים אל איש מקצוע שהוא גם אדיב וגם מקצועי מאוד.

המלצות חמות

אי אפשר לבחור פסיכולוג ילדים לפני שבודקים עליו מעט מידע, ובימינו זה דבר שקל ביותר לעשות אותו. כל שצריך לעשות הוא רק להיכנס לאינטרנט ולהתחיל לחפש מידע אודות האדם שאליו אתם מתכוונים לפנות. זה יעזור לכם להבין שאתם מפקידים את האחריות על הטיפול בבן שלכם אצל איש מקצוע מומלץ וזה חשוב ביותר. כדאי גם לשים לב למחיר שאותו גובה מכם הפסיכולוג על הטיפול של הבן שלכם.

This entry was posted in פסיכולוגיה. Bookmark the permalink.