עמותות התנדבות

אלו עמותות התנדבות קיימות?

יש מגוון רחב של עמותות התנדבות שקיימות בארץ כאשר העמותות המפורסמות ביותר הן אלו שפועלות בחגים. הסיבה שהן מפורסמות מאוד היא שלקראת החגים יותר ישראלים פותחים גם את הלב וגם את הכיס כדי לסייע לאחר. חשוב לזכור שעמותות התנדבות יכולות לעסוק במגוון רחב של תחומים כך שכל אחד למעשה יכול לבחור בתחום שנוגע ללבו ולתרום לו או להתנדב עבורו. למשל, יש עמותות התנדבות שיכולות להתעסק בניקוי חופי ים ועזרה לחיות, יש עמותות התנדבות שיכולות לעזור לקשישים ולניצולי שואה, יש כאלו שיעזרו למשפחות נזקקות וכן הלאה.

כיצד הן מצליחות להתקיים כלכלית?

עמותות התנדבות אינן עשירות ולמעשה מדובר בעמותות ללא כל מטרת רווח. העמותות הללו יכולות להתעסק בכסף רב שמגיע מתרומות ועליהם לנהל אותו בצורה חכמה ובשקיפות. יש שנים שבהן יש פחות תרומות ופחות מתנדבים ויש שנים שבהם יש הרבה ולא חסר דבר. הקיום הכלכלי של העמותות אפשרי על ידי מימון חלקי של המדינה אך בעיקר על כספי תרומות. כמו כן צריך לזכור כי בסופו של דבר רוב האנשים שנמצאים בשורותיה של עמותת התנדבות מתנדבים ולא מקבלים שכר על פעילותם.

מתי אפשר להתנדב לעמותות אלו?

אפשר להצטרף לשורותיהן של עמותות התנדבות בכל רגע נתון. אתם יכולים להצטרך לעמותות התנדבות כאשר יש לכם זמן ואפילו אם זה בתוקפה שבה צריך פחות מתנדבים. לא תהיה לכם בעיה למצוא עמותות התנדבות אם אתם רוצים להתנדב אז זה לא אמור להטריד אתכם. תוכלו למצוא עמותות התנדבות בכל מקום בארץ ובכל נושא, ואולי תוכלו למצוא לעצמכם גם מסגרת חברתית נוספת. בסופו של דבר עמותות ההתנדבות חשובות מאוד לכולנו ואתם יכולים לתת לה גם זמן מזמנכם.

This entry was posted in כללי. Bookmark the permalink.