סקר היסטורי

איכות הסביבה לא תמיד היתה בעלת מודעות גדולה בקרב הציבור, כיום, אין ספק שככל שהזמן עובר המודעות לסביבה נעשית יותר ויותר גדולה. נהלי העבודה שעליהם מחליט המשרד להגנת הסביבה משתנים עם הזמן, ואחד מהנהלים כולל את הזמנתו של סקר היסטורי של הקרקע על ידי חברה מקצועית בעלת המומחיות בנושא. סקר היסטורי כולל לא מעט שלבים שיש לתכנן ולעשות, כאשר בסופו של דבר ניתן לדעת מה מצבה ותקינותה של הקרקע.

כיצד מתבצע הסקר?

במהלך סקר היסטורי למעשה מתבצע השלב הראשון בנוגע לאתר שיש חשד לזיהום בו. סקר היסטורי מבצעים על ידי כל הגורמים והפרמטרים האפשריים, בין אם זה על ידי תשאול של העובדים במקום, על ידי מדידות שונות ועל ידי בדיקות מקצועיות.

מטרת הסקר

מעבר לכך שמטרתו של סקר היסטורי היא להבין מה מצב הקרקע כיום ומהם הגורמים למצב ממה שנעשה בעבר, המטרה היא גם להבין כיצד אפשר לשנות את הדברים. חשוב להבין שלעיתים הזיהום עלול להיות מסוכן לכל הסביבה כולה שבה נמצא המפעל, ולכן זה ברור שצריך לזהות את רמת הזיהום ואת הגורמים לו.

חברה מקצועית בתחום

בהזמנת שירות של סקר היסטורי חשוב ביותר לפנות אל חברה שלא רק עובדת על פי הנהלים של המשרד להגנת הסביבה אלא גם לוודא שהחברה מכירה את העבודה. ככל שלחברה יש יותר שנים של ניסיון בכל מה שקשור לאיכות הסביבה כך תוצאות הסקר תוכלנה להיות יעילות ואמינות יותר. בסיכומו של דבר, אחרי הכנת הסקר החברה תוציא דו"ח עם כל הנתונים והמפעל יצטרך לפעול על פי ההמלצות השונות. חשוב לשמור על איכות הסביבה ולמנוע את הזיהום השונים עד כמה שרק אפשר.

This entry was posted in איכות הסביבה. Bookmark the permalink.