נומרולוגיה

נומרולוגיה היא אחת התורות המיסטיות העתיקות בעולם. אומנם היא הומצאה במקור על ידי המתמטיקאי היווני פיתגורס שחי אי שם במאה החמישית לפני הספירה, אך היא שייכת לתחום המיסטי הרוחני ומאפשרת לבני האדם הצצה מעבר ללא מודע. נומרולוגיה מצד אחד עוסקת במספרים – שזהו תחום גשמי לכל דבר אך מצד שני היא מייחסת למספרים לא רק חשיבות מתמטית פיזית.

נומרולוגיה רואה במספרים קודים רוחניים, שיש לכל אדם בעולם הזה, איתם הוא יכול לממש את הפוטנציאל האישי שלו ולגלות את ייעודו האמיתי. לכל אדם יש שם ותאריך לידה ובדיוק מהמספרים הללו מורכב הקוד האישי שלו. בעזרת קוד זה ניתן להבין טוב יותר את המצבים השונים שקורים בחיינו, למצוא דרך חדשה שטרם ראינו, להגיע להגשמה ולאושר. במילים אחרות, נומרולוגיה מצביעה לנו על נקודה בה אנו נמצאים ומראה את הנקודה אליה יש להגיע.

יסודות הנומרולוגיה

תורת הנומרולוגיה מייחסת משמעות לכל אחד מהמספרים מ- 1 ועד 10. כך למשל, הספרה 1 מייצגת התחלה (גם אלוהים) ומלמדת אותנו על התגשמותו הבראשיתית של הרעיון ואילו הספרה 10 היא הספרה שסוגרת את המעגל ומצביעה על סיום התהליך. לכל מספר יש היבט חיובי ויש היבט שלילי, ואנו מוכרחים לבחור באחד מהם על מנת להגיע להגשמה. בדומה לתורות מיסטיות אחרות, גם נומרולוגיה מבססת את הידע שלה על מקורות רבים, ביניהם תורת הקבלה והתורה של פיתגורס.

נומרולוגיה ופיתגורס

על פי תורת הנומרולוגיה של פיתגורס המספרים הם אנרגיה, המכילים בתוכם את הפוטנציאל האישי שלנו, את תכונות האופי ועתידנו. התורה של פיתגורס מתמקדת במספרים 1-9 הבנויים בתוך 9 ריבועים (3X3). הם מייצגים מאפייני אופי וקארמה אותם פיתחנו בחיים קודמים והם משפיעים על חיינו בהווה. כך למשל, כאשר המספרים מתחברים לשורות עמודות או קו אלכסון, נוצרת הרמוניה ועוצמה אישית. כאשר המספרים הם חסרים או מופיעים יותר מפעם אחת בשורה מדובר בבעיה של מיצוי הפוטנציאל ומחסומים.

נומרולוגיה קבלית

גם הקבלה היהודית מייחסת חשיבות עצומה למספרים, ורואה בהם אנרגיה האמורה להוביל את האדם בחייו. הקבלה כוללת את עץ החיים המבוסס על 10 הספרות שלו ואת תורת הגימטרייה המעניקה ערך מיוחד לכל ספרה. באמצעות חיבור המספרים, של תאריך הלידה או שמו של האדם, ניתן לדעת על גורלו וניתן לכוון אותו שילך בדרך הטובה ביותר עבורו. שלא כבעבר, תורת הנומרולוגיה הקבלית נגישה היום לכל אדם השואף לחיים מאושרים ולהגשמה עצמית.

This entry was posted in מיסטיקה. Bookmark the permalink.