מיסטיקה


האם היא מתאימה רק למאמינים?

היתרון הגדול של מיסטיקה בא לידי ביטוי בעובדה שהיא אינה מיועדת רק עבור מאמינים או דתיים. כל מי שנחשף אל העקרונות המנחים של לימודים רוחניים יודע כי מדובר על עולם שלם של השפעות, הנחיות, תקנות, סודות ומאפיינים. לימודים רוחניים מבוססים על מפגש יוצא דופן בין האופן בו אנו תופסים את העולם עם החושים הרגילים והמוגבלים שלנו, לבין הפוטנציאל העצום הטמון בעולם שמעבר. הדרך היחידה להגיע אל העולם הזה ואף להיכנס בשעריו היא באמצעות מיסטיקה והשיטות הנגזרות מתוכה.

לימודים רוחניים יכולים להעשיר את עולמם של התלמידים ולכן הם מתאימים גם עבור חילוניים או אתאיסטים. לא חייבים להגיע עם רקע מסוים אל הלימודים הללו על מנת להיות מושפעים מהם. הלימודים מיועדים עבור הכשרת מדריכים שיכולים לעזור למטופלים, גברים ונשים בכל הגילאים. העזרה היא לפעמים המוצא האחרון של אנשים אשר אינם מוצאים את מבוקשם ברפואה הרגילה ולכן היא בעלת משמעות אדירה.


השוואה בין מיסטיקה לבין מדע

אין מקום לבצע השוואה בין מיסטיקה לבין מדע היות וכל אחת מהדיסיפלינות הללו מבוססת על הנחות יסוד שונות בתכלית. בעוד מדע מעדיף לבדוק השערות באמצעות מחקרים, אישוש בדיקות, סקרים וכדומה, התפתחות רוחנית תלויה במוטיבציה אישית ובאופן בו אדם בוחר לבטא את עצמו. כל אחד עושה זאת בצורה שונה ולכן מדובר על פעולות שהן בעיקר סובייקטיביות.

מיסטיקה הייתה קיימת מאז ומעולם בתרבויות העולם ובשנים האחרונות היא זוכה לעדנה מחודשת. אחת הסיבות לכך היא האופן בו אנשים שאינם מאמינים באלוהים מתייחסים אליה. כעת כבר ידוע כיצד ניתן להשיג שיפור באיכות החיים באמצעות לימודים רוחניים והיכרות עם עניינים שאינם נתפסים על ידי מערכת החושים הרגילה.

This entry was posted in מיסטיקה. Bookmark the permalink.