מונע אצות

בתים פרטיים רבים כיום מתהדרים בהימצאותה של בריכת שחיה פרטית בחצר הבית. בריכה זו וודאי מסבה לא מעט עונג עבור כל דיירי הבית, כמו גם אנשים אשר מגיעים להתארח במתחם מעת לעת ויכולים לנצל את הבריכה לטבילה נעימה. בריכה יש לתחזק בצורה טובה, כמו למשל מיגור של אצות שעלולות להצטבר.

אצות יכולות לפגום בהנאה מבריכה פרטית. מלבד הלכלוך שהן מוסיפות והנזק הנוצר עבור המשאבות או הקרקעית, אצות גם מרחיקות את המתרחצים ויוצרות עוגמת נפש רבה. הדרך למנוע את הצרות הללו היא להשתמש בחומר הנקרא מונע אצות. מדובר על סוג מסוים של כימיקל אותו ניתן לרכוש בבקבוק בטיחותי. הוא נועד למניעת הצטברות אצות בבריכה ונותן מענה על שורה ארוכה של צרכים סניטריים והיגיניים.

מומלץ להשתמש בחומר כמו מונע אצות בתוך בריכות החשופות זמן רב לשמש ישירה. היות ורוב הבריכות הפרטיות נמצאות בצד הפתוח של הבית או הגינה, מונע אצות הוא כלי בלתי נפרד עבור בעלי הבית. שנית, כדאי לנצל את היתרונות של מונע אצות בבריכות בעלות קושי בפיזור אחיד של כימיקלים. הקושי הזה יכול לנבוע מפיזור לא נכון של משאבות או מכמות גדולה מדי של חומרים משלימים.

בחירת חומר לטיהור מי הבריכה

כל חומר לטיהור מי הבריכה מירקת נקרא גם מונע אצות, אך הדבר החשוב הוא לבחור את המוצר המתאים ביותר לבריכה. יש חומרים חזקים בריכוז מאוד גבוה של כימיקלים, לעומת חומרים עדינים יותר המתאימים לבריכות קטנות. בכל מקרה, חומרי הטיהור הכרחיים למניעת ירוקת והם גם מונעים רצפה חלקה. החומר משמיד את הלכלוך תוך זמן קצר וחובה להשתמש בו לצורך שמירת בריאותם של הרוחצים.

לסיכום, מי שרוצה לחטא את המים בבריכה מאצות ים וירקת ואף לסייע במניעת היווצרות ירקת למשך הקיץ חייב להכיר את החומרים הרלוונטיים. מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע הבקיאים בנושא, לקרוא היטב את המפרט הטכני של כל חומר ולבחור מוצר העונה על צרכי הבריכה. בצורה כזו ניתן להבטיח רחצה בריאה בבריכה עבור כל המשפחה או החברים.

This entry was posted in ניקיון. Bookmark the permalink.