מדביר נמלים

מדביר נמלים אדם אשר יש לו את הידע והמקצועיות בלטפל בנמלים באזור הבית, החצר ושטחים אחרים. מדביר נמלים חייב להשתמש בחומרי הדברה מאושרים על ידי תקן ישראלי כזה או אחר ומחויב להיות בעל תעודה ורישיון בתוקף. הנמלים מתחילות לאגור מזון החל מחודשי האביב הראשונים ועד סוף הקיץ והן מגיעות לכל מקום בו נשארת פסולת.

מגיפה

נמלים הופכות לתופעה כמו מגפה בחודשי הקיץ. אין מקום אליו הן לא מגיעות לאסוף מזון. אסור להשאיר מזון חשוף כי אחרת הנמלים יהיו באותו מקום בריכוז גבוהה. קיימים אנשים רגישים לעקיצת נמלים ולכן חשוב להזמין מדביר נמלים בתחילת העונה וזה בשביל למנוע את הגעתן. מדביר נמלים מרסס בחומר אשר נתפס לנמלים ברגליים וכשהן חוזרות למחילות החומר הרעיל משתחרר ובזה נמנעת הגעה חוזרת של נמלים לאזור המודבר.

חומרים

החומרים שבהם משתמש מדביר נמלים חייבים להיות בעלי תו תקן ואישור של  משרד החקלאות לעבודה. קיימים חומרים מסוכנים לבני הבית ולבעלי החיים ושיצאו משמוש. חובה על מדביר הנמלים ליידע את הלקוחות באילו חומרים הוא משתמש ולכמה זמן רצוי שהם ייעדרו מהבית בכדי למנוע הרעלה קולקטיבית של בני הבית. מדביר נמלים חייב לשאת בתעודות המאשרות לו שימוש בחומרים המסוכנים והוא מחויב להציגן במידה ויידרש על ידי לקוחותיו.

עלות

טרם בחירת מדביר נמלים צריך לעשות סקר מחירים ולבדוק חוות דעת של אנשים אשר השתמשו בשירותיו של אותו מדביר נמלים שיעיד על עבודתו ומקצועיותו. המחיר נקבע בהתאם לשטח שעל המדביר לרסס, לרוב המחיר מחושב למטר מרובע. פרמטר נוסף שמשפיע על המחיר הוא החומר שעל המדביר להשתמש בשביל לטפל בבעיה. רוב המדבירים מחויבים לחזור ללא עלות במידה והנמלים יחזרו מוקדם מהצפוי.

This entry was posted in איכות הסביבה, ניקיון. Bookmark the permalink.