טיפול פסיכולוגי

טיפול פסיכולוגי עוזר לנו לאבחן ולסדר בראש ובנפש, באופן אובייקטיבי, את הדברים הקורים לנו במהלך החיים. טיפול פסיכולוגי לוקח אותנו למסע אל מקומות שלא היינו מגיעים אליהם לבד, לפעמים גם למקומות כואבים, אך המסע הוא לצורך ריפוי ורוגע נפשי. כיום יש הרבה מטפלים פסיכולוגים המתמחים בתחומים שונים. איך נדע לבחור את המטפל המתאים? על כך נדון במאמר הבא.

טיפול פסיכולוגי – איך נבחר את המטפל המתאים?

  • טיפול פסיכולוגי הוא טיפול הדורש אמון. הגורם הראשון בבחירת המטפל הוא יצירת הקשר בין המטופל והמטפל וקניית האמון. אם המטפל לא קנה את האמון שלנו ולא מצא חן בעינינו, לא נבחר בו.
  • דרכי הטיפול – טיפולים פסיכולוגיים ניתנים בדרכים שונות. כל מטפל בוחר את הדרך שלו. לא כל שיטת טיפול מתאימה לכל אחד. theater domain austin . בחרו את המטפל המציע שיטת טיפול המתאימה לכם.
  • משך הטיפול – יש סוגי טיפולים הנמשכים זמן רב ואילו טיפולים אחרים  נמשכים זמן קצר. בחרו את סוג הטיפול ואת אורך הטיפול המתאים לכם. האם אתם מעוניינים בטיפול קצר וממוקד או בטיפול מעמיק, ארוך ויסודי אשר ייקח אתכם למסע פנימי ארוך.
  • מטפלים בתחומי התמחות שונים. כשם שברפואה יש רופאים המתמחים בתחומים שונים כך גם בכל טיפול פסיכולוגי. כיום יש מטפלים אשר התמתחו בתחומים ספציפיים כגון: דיכאון, חרדות, קשיים בזוגיות או במציאת בן זוג, קשיים חברתיים ועוד. בחרו את המטפל לפי התחום הנדרש.
  • תקציב – המחיר של טיפול פסיכולוגי אינו קבוע. לכל מטפל תעריף משלו. ערכו סקר שווקים והשוו מחירים. אל תשכחו כי לעתים הטיפול יכול להימשך זמן רב ולעלות הרבה. כמובן שאסור להתפשר על האיכות.
  • נוחות – מומלץ לבחור מטפל העובד במקום קרוב. טיפול פסיכולוגי הוא בדרך כלל טיפול לטווח ארוך, ונוח יותר אם הקליניקה של המטפל נמצאת בקרבת מקום.
  • לפי המין – האם לבחור מטפל או מטפלת? יש מטופלים היוצרים קשר ואמון עם מטפל ויש המעוניינים במטפלת. בחרו לפי נטיית לבכם ואל תפעלו לפי דעות קדומות.
This entry was posted in פסיכולוגיה. Bookmark the permalink.