השחלת חרוזים

חרוזים הם עצמים ללא צורה מוגדרת מראש העשויים מחומרי גלם שונים ומגיעים בגדלים ובצורות שונות. להם חור במרכז גופם ואשר דרכם ניתן להעביר חוט, פעולה זו נקראת חריזה. עצם החריזה מתבטאת בכך שהיא מצמידה חרוז אחד למשנהו ובסופו של תהליך מתקבלת תוצאה בצורת שרשרת או צמיד המותאמים באופן מדויק לכל דורש.

כלי אבחון

חרוזים מעבר להיותם מוצר אומנותי הם כלי אבחון לכל דבר ורבים המקרים שהם נועדים לתפקיד של חורצי גורלות. השחלת חרוזים הוא סוג של מבדק מאד שכיח במסגרות השונות שבהם נמצאים ילדים, המבדק עם כלים אלו שנעשה לילדים בגילאים שונים בא על מנת לאתר בעיות בתפקודים שונים על פי רמות שונות. עבודת החריזה כרוכה בחשיבה ובמיומנויות עדינות בידיים. ילדים אשר מתקשים לבצע משימות עם חרוזים מקבלים חיזוקים ושיעורים שיסייעו להם להתגבר על מכשול זה.

אומנות לכל

לאחרים חרוזים הם שיא היצירה והאומנות והם יאספו וירכשו אותם בהמוניהם בהתאם לצריכה. יש כאלו שאוהבים לשלב אותם בבגדים, בכובעים, במעילים, יש אחרים ששוזרים אותם על תיקים, ארנקים ויש אחרים שמכינים מהם שרשראות וצמידים שיהיה אפשר לענוד אותם ולהתפאר בהם. האפשרויות לשימוש במוצר הנפלא והזמין הזה הן רבות ומגוונות ואין כמעט דבר שהם לא משולבים בו בכל דרך אפשרית.

טבעי ותעשייתי

חרוזים ניתן למצוא בטבע בצורות האמיתיות והטבעיות שלהם כמו: צדפים, חרסים, אלמוגים, שברי אבנים קטנות, קונכיות, חלקים משלדים של חיות קטנות. לחילופין קיימים בשוק כאלו שהם מתועשים ואשר מיוצרים על ידי מכונות, הם לרוב יהיו עשויים מפלסטיק ויהיו בעלי צורה וגודל שונה כל פעם ובהתאם לצורך. ניתן להשיג אותם החל מגדלים קטנים של בקושי סנטימטר ואפשר למצוא כאלו בגדלים קצת יותר מאסיביים.

This entry was posted in עיצוב וטיפוח. Bookmark the permalink.