הרמת סינוס

כל הסיבות לביצוע התהליך של הרמת סינוס

אף אחד מאיתנו לא ממש אוהב לבקר את רופא השיניים שלו, ולא חשוב כלל מה סיבת הביקור, בין אם מדובר בביקורת או בטיפול רציני. אבל בכל המקרים, כשזה נוגע לשיניים שלנו אין לנו ברירה.

אחד מהתהליכים הכירורגיים המתקדמים ביותר שאתם תוכלו לבצע אצל רופא שיניים, או אצל רופא שהוא מומחה למחלות פה וחניכיים, זהו התהליך שנקרא הרמת סינוס. בתהליך זה, אתם בעצם מרחיבים את בסיס השן שלכם באזור הלסת. התהליך נקרא כך, פשוט מכיוון שזה באמת מה שמתבצע – על מנת להרחיב את שטח השן, יש צורך לבצע הרמת סינוס וברווח שנוצר – להחדיר עצם או תחליף עצם. אבל למה בכלל צריך לבצע את התהליך הנ"ל?

מה קורה בגוף שלנו ?

תהליך של הרמת סינוס נדרש לעתים קרובות אצל אנשים מבוגרים יותר מאשר אצל אנשים צעירים. מדוע? לאורך תהליך ההתבגרות שלנו, הסינוסים שלנו מתרחבים. הם מתרחבים לא לתוך חלל ריק – כי אם הם מתרחבים על חשבון העצם שלנו. אבל למה הרמת סינוס לא נדרשת אצל כולם? כי יש כמובן רמות שונות של התרחבות הסינוסים. מה גם שלא תמיד התרחבות יכולה לגרום לסיבוכים .

אז מתי כן יש סיבוכים ?

בעצם, התהליך של הרמת סינוס נדרש, כאשר אנשים מדווחים על מה שקרוי היום כאבים בסינוסים. בתהליך זה הסינוסים התרחבו יתר על המידה, ועצם השן היא כבר קטנה, שברירית ולא יציבה. יש גם מחלות שונות אשר יכולות לגרום לפגיעה בעצם כשהיא יותר רגישה, וכן מקרים של ציסטות. כל המקרים הללו יכולים להוביל לכך שיידרש טיפול של הרמת סינוס. לעתים קרובות, גם עקירה שהייתה קשה יחסית תדרוש תהליך של הרמת סינוס .

הכנה לקראת שתלים דנטליים

על אף כל הנאמר כאן, ברוב המקרים שבהם מתבצע ניתוח של הרמת סינוס הדבר נובע מתוך הכנה לקראת הכנסת שתלים דנטליים. על מנת שהשתל ייקלט כמו שצריך, הוא צריך בסיס שן חזק. אם העצם קטנה ושברירית – מבצעים תהליך של הרמת סינוס, וכך יש בסיס איתן להחדרת הבורג .

This entry was posted in בריאות הפה. Bookmark the permalink.