הרמת סינוסים

הרמת סינוסים – ניתוח בטוח ויעיל

בין הפעולות הכירורגיות השונות אשר מבוצעות בהקשר לשיקום הפה, קיים גם התחום של הרמת סינוסים אשר על פי רוב מתבצעת על ידי פעולה כירורגית לצורך הענין, וזהו בסופו של דבר ניתוח לכל דבר.

חשוב להקדים ולומר כי אין עוררין על כך, כי ניתוח הרמת סינוסים הוא ניתוח יעיל ובטוח והוא הפתרון הטוב ביותר במקרים אשר בהם עצם הלסת איננה גבוהה מספיק על מנת להתקין שתלים דנטלים בצורה טובה. שתלים דנטלים הם ברגי טיטניום זעירים אשר מקובעים בעצם הלסת, ותפקידם הוא לשמש כעוגן להתקנת שיניים חדשות בפה. טכנולוגיה זו של השתלת שיניים בשיטת השתלים הדנטלים כבר קיימת כמה עשרות שנים והיא הוכחה כטכניקה הטובה ביותר לצורך כך.

טכניקות שונות לביצוע הרמת סינוסים

ניתוח הרמת סינוסים ייתן לבצע בשתי דרכים או טכניקות שונות. בשתי הטכניקות ההליך מאד בטוח ואחוזי ההצלחה שנמדדו הם מעל 98%. הבחירה בטכניקה זו או אחרת תלוי במצב עצם הלסת ואת שתיהן מבצע רופא שיניים כירורג אשר מומחה לדבר. בטכניקה הראשונה מתבצע חתך בבסיס הסינוס, או מתחת לסינוס ודרכו מוחדר חומר העיבוי לעצם כדי להרים את הלסת, ובטכניקה השנייה מבוצע חתך בצד הסינוס, אשר פוער מן חלון שדרכו מוחדר חומר העיבוי. הטכניקה הראשונה היא פחות פולשנית וזולה יותר מבחינת המחיר בעוד שהטכניקה השנייה מבוצעת כאשר יש פחות עצם והיא יותר מורכבת מבחינת הליך עצמו.

בחירת הרופא המנתח

הצלחת ניתוח הרמת סינוסים תלויה לא מעט ברופא המבצע. יש לוודא כי הרופא שבו אתם בוחרים הוא מומחה בעל ניסיון בתחום ספציפי זה וגם בתחום ההשתלות הדנטליות. לעיתים מומלץ לבצע את התקנת השתל עצמו בניתוח הרמת סינוסים מכיוון שדבר זה יכול לחסוך זמן בהמתנה להמשך הטיפול.

טיפול משולב

כפי שנאמר ישנם מקרים שבהם מומלץ לבצע את שני ההליכים – הרמת סינוסים והתקנת השתל באותו הזמן. על רופאי השיניים המומחים בהליך הראשון להיות מומחים גם בביצוע התקנת שתלים דנטליים, והטכניקה שבה יבחרו לנתח קשורה לכמות העצם המצוייה במקום המיועד לניתוח.

This entry was posted in בריאות הפה. Bookmark the permalink.