אמטיסט

מהי אמטיסט? למי היא מתאימה, ומהם שימושיה בתחום האבנים? איך ניתן להשתמש בה על מנת לתעל אותה לצרכיי?

אבן אמטיסט, הידועה בשמה העברי כאחלמה, היא אבן חושן סגלגלה ויפה, המביאה למי שאוחז אותה, מזל רב. סגולותיה של האמטיסט ידועות עוד מתקופת ההלניזם, בה היוונים נהגו לשתות מכוסות עשויות אבן אמטיסט, למניעת שכרות.

גם ביהדות קיבלה האמטיסט מקום של כבוד, והיא מיוחסת כאבן של שבט גד. לאמטיסט תכונות מיסטיות, והיא משפרת, לפי המיסטיקה את היכולות הרוחניות של האדם הנמצא בקרבתה. מעבר לכך, יש לאמטיסט תכונות מרפאות, ותקופה העתיקה, האמינו הלוחמים, שהיא תגן עליהם ממוות.

אמטיסט

מבנה האמטיסט

האמטיסט, בנויה כגביש, והיא חלק ממשפחת אבני הקוורץ. היא מגיעה בצבע סגול לרוב, או גוונים של סגול,כמו כחול – כהה, אך ניתן למצוא אותה גם בצבעים לבן ושקוף.

אבן האמטיסט היא אבן יפהפיה, שניתן לענוד גם כתכשיט, במקביל להגנה. לאמטיסט צורה של משושה וקצוותיה חדות. תפוצת האמטיסט ברחבי העולם, והמקומות בהם כורים אותה הם בעיקר מדינות אפריקה, אוסטריה, רוסיה, חלק ממדינות דרום אמריקה, והודו.

היכן לרכוש את האמטיסט?

בארץ ניתן למצוא את האמטיסט, בנוסף לאבני חן רבות אחרות, בחנויות של אבנים וקריסטלים, חנויות מיסטיקה ובחלק מחנויות הטבע. האמטיסט היא אבן יוקרתית במראה ומרשימה מאוד, כך שלא יהייה קשה להתעלם ממנה.

לא לכל אחד האבן מתאימה, ויש לחוש את הכוח האנרגטי שלה עלינו, לפני שרוכשים אותה לשימוש פרטי. לחולי נפש ולילדים קטנים רצוי מאוד לא להשתמש בה. מעבר לאבן כמוצר גולמי, ניתן לרכוש מוצרים המשלבים את האבן בתוכם כמו טבעות, שרשראות, כוסות וחפצים שונים לקישוט.

שימוש באמטיסט

האמטיסט, לפי המיסטיקה והאסטרולוגיה, מתאימה ליליד דגים (מי שנולד בחודש פברואר). השימוש בה, על מנת שהאבן תשפיע בצורתה הטובה ביותר, צריכה להיות קרובה לאדם המשתמש בה. ניתן לענוד אותה על הצוואר, ניתן לשים אותה מתחת לכרית בלילה, בחדר השינה, או בתיק.

לאמטיסט יש תכונות רפואיות רבות, והיא מצויינת להפגת מתחים, כאבי ראש, כאבי שיניים, נדודי שינה ועוד.  אמטיסט היא אבן פופולארית בשילוב עם תכשיטים, בשל יופייה והצבע המגנטי שלה. מעצבי תכשיטים רבים משתמשים בה וניתן לקבל את האנרגיות שלה גם מתכשיטים המשלבים אותה.

This entry was posted in מיסטיקה ובריאות. Bookmark the permalink.