אבני חן

מי לא אוהב לענוד תכשיטים בהן משובצת אבן חן? מי לא היה רוצה להחזיק באבן חן מיוחדת משלו? יהלומים, ספירים, טופזים, קוורצים, ברקת, אודם- כולם הם סוגים של אבני חן, כל אחד מחזיק בתכונות מיוחדות משלו. אבנים אלו יכולות להשתנות בערכן, בגודלן, בצבען, בדרגת הקושי שלהן, ובטקסטורה שלהן. ניתן להשתמש באבנים אלו למספר שימושים, אך השימוש המוכר והנפוץ ביותר הינו עבור יצירת תכשיטים.

 יהלומים

חבריה הטובים ביותר של האישה, היהלומים, הם אבני חן בעלי דרגת הקושי הגבוהה ביותר מבין כל האבנים. היהלום הינו מינרל קשה במיוחד בהשוואה לאבני חן אחרות, והוא עשוי מפחמן בלבד. ניתן למצוא יהלומים במספר צבעים, למשל- בצבע צהוב, חום, לבן, שקוף, שחור, אדום, וירוק. לרוב, עושים ביהלומים שימוש תעשייתי, כלומר- כלהבים לחיתוך חומרים. בניגוד לדעה הרווחת באשר לאבני חן אלו, אחוז נמוך של כלל היהלומים מתאים לשיבוץ בתכשיטים.

 ספיר

אבני הספיר הינן אבני חן אשר עשויות מן המינרל קורונדום, ואינן בצבע אדום. האבנים האדומות הינן אבני ה"אודם", או כפי שהן לעיתים מכונות- "רובי". ניתן למצוא אבני ספיר במספר מקומות, כגון הודו, תאילנד, וברזיל, ולרוב הם מצויים בטבע בתוך סלעים, נחלים, או חלוקי נחל. היהלום הוא האבן הקשה ביותר מבין כל אבני החן- ולאחריו מדורגת אבן הספיר. הספיר הינו עמיד בפני שריטות, ועושים בו שימוש רב בתעשייה לצורך חיפוי.

 ברקת

אבני חן רבות יש, בסוגים, צבעים, וטקסטורות שונות- אך האבן היקרה ביותר הינה אבן הברקת. הברקת הינה תצורה של המינרל בריל, והיא צבועה בצבע ירוק כתוצאה מהשפעה של החומרים כרום וונדיום. הברקת האיכותית מכונה "אזמרגד", או גם "אמרלד". אבני הברקת המיוחדות ביותר נמצאות במדינת קולומביה, שבדרום אמריקה. כמו כן, מקומות נוספים המכילים ברקת, הם ברזיל, רוסיה, אוסטרליה, דרום אפריקה, זמביה, זימבבואה, ועוד.

אבני חן הן כאמור מוצר שייעודו המרכזי הוא ביצירת תכשיטים יפים. המגוון הרחב שמציע לנו הטבע הפראי בהקשר אל אבני חן הוא עצום, ואנו המרוויחים העיקריים מהעניין ונהנים מכל היופי הזה צמוד צמוד אלינו.

This entry was posted in מיסטיקה. Bookmark the permalink.