שוויץ

שוויץ – ארץ השוקולד ושעון הקוקייה

מי לא שמע על שוויץ? מדינה קטנה הנמצאת ברובה בין הרי האלפים המושלגים עם אתרי סקי מרהיבים, שוקולד טעים ושעון קוקייה מצפצף. אמרים על שוויץ שהיא המדינה היציבה ביותר בעולם ונכון שכבר מאות שנים לא היו מלחמות במדינה זו. שוויץ נמנית על מדינות הנישה של העולם. הנישה של שוויץ היא היותה הכספת של העולם כולו. שוויץ ידועה ביכולת שלה לשמור על הכסף של העולם בכל מצב ובכל מחיר. יכולת זו והמוניטין שיש לשוויץ בכך הפכו אותה לאחת המדינות היציבות ביותר בעולם .

ידעתם שגם בשוויץ עושים מילואים ?

על מנת לשמור על ההון של העולם מכל משמר הפכו תושבי שוויץ חלקים גדולים ממדינתם לכספות ענק שיש לשמור עליהן מכל משמר. שוויצרי ממוצא יצא למילואים של שבועיים בכל שנה על מנת לתרגל שמירה כל כספות ענק אלה הנמצאות בין ההרים ובתוך המנהרות החוצות את הרי האלפים השוויצריים. כן, כדי להיות השומר של ההון העולמי צריך להתאמץ.

שוויץ – נתוני המדינה

שמה המלא של המדינה הוא הקונפדרציה של שוויץ ושטחה משתרע על פני 41,284 ק"מ, אוכלוסייתה מונה 7.6 מליון תושבים לערך והעיר הגדולה ביותר במדינה היא ציריך, אך עיר הבירה היא ברן. בשוויץ ארבע שפות רשמיות – גרמנית, צרפתית, איטלקית ורומנסקית. הדת העיקרית היא הנצרות המחולקת בין קתולים שמהווים 46% ופרוטסטנטים המהווים 40% ויש קהילה קטנה של מוסלמים המהווים 4.5%. שוויץ אינה חברה בגוש האירו והמטבע שלה הוא פרנק שוויצרי. ענפי היצוא העיקריים בשוויץ הם מכשירי דיוק, קצת אלקטרוניקה, שעונים, תיירות חורף וסקי וכימיקלים .

לאומים שונים בשוויץ

שוויץ היא מדינה המורכבת מלאומים שונים השומרים על זהותם הלאומית גם בהיותם אזרחים במדינת הולדתם. בשוויץ יש 61% גרמנים, 19% צרפתים ו 8% איטלקים. קבוצות אלו שומרות על מנהגי הלאום שלהם גם אם הן נמצאות בשוויץ כבר מאות בשנים.

עכשיו הזמן הנכון ליצור קשר עם חברת נסיעות המנוסה בארגון טיולים לשוויץ, לקבלת פרטים נוספים, הצעת מחיר ועלויות לקראת טיול שכולו חוויה!

This entry was posted in טיולים וחוויות. Bookmark the permalink.