רפואה משלימה

רפואה משלימה – מגוון פתרונות

רפואה משלימה הינה תחום שאינו חדל מלהתפתח ולהשתכלל עם השנים. מסורות עתיקות משתלבות עם ידע וניסיון מודרני בעבודה מול מאות אלפי מטופלים מדי שנה. כיום המדע ועולם הרפואה המערבי כבר מכיר בחשיבות של רפואה משלימה במגוון תחומי בריאות. אפילו קופות החולים מפנות מטופלים רבים אל התחום של רפואה משלימה. ריכזנו עבורכם תחומים מובילים בתחום של רפואה משלימה, תחומים שכדאי לכם להתנסות בהם בהזדמנות.

רפואה סינית – ידע סיני קדום

הרפואה הסינית היא אחד הערוצים המרכזיים של רפואה משלימה בישראל. הרבה שיטות אלטרנטיביות הן נגזרות של רפואה סינית: טויינה, דיקור סיני, שיאצו, צ'יקונג ועוד… הרפואה הסינית מבוססת על פילוסופיה סינית רחבה שהשפיעה מאד על העולם במחצית השניה של המאה ה-20. מושגים כמו יין ויאנג, 5 האלמנטים, פנג שואי, מזון קר ומזון חם, הרמוניה, תזונה מאוזנת ועוד ועוד. המטרה של רפואה סינית היא להביא את הגוף והנפש לכדי איזון. איזון אמור לחסן את הגוף מפני מחלות שונות.

דיקור סיני – תחזוקה של הגוף

דיקור סיני הפך לאפיק פופולארי ביותר של רפואה משלימה. מדובר בטיפול יעיל ביותר למגוון בעיות. אז מה קורה בזמן דיקור סיני? מגיעים אל חדר הטיפולים, מורידים כמעט את כל הבגדים ונשכבים על מיטת הטיפולים. בשלב שני המטפל נועץ בגוף שלנו מחטים דקות, במגוון נקודות לאורך הגוף, בהתאם למחלה שלנו או לדברים שעלינו לאזן בגוף. לפי הסינים, ישנם ערוצי אנרגיה בשם "מרידיאנים" שמוליכים חשמל לאורך הגוף.

רופא סיני נועץ מחטים בנקודות חשמל ספציפיות לאורך המרידיאנים – וזאת במטרה להשפיע על מערכות מסוימות בגוף שלנו. זה לא חייב לכאוב, אבל לפעמים זה קצת כואב. מומלץ לנסות לפחות פעם בחיים.

מסאז' איירובדי – חכמה עתיקה מהודו

רבים לא יודעים, אך הרפואה הסינית הגיעה אחרי הרפואה ההודית – האירובדה. האירובדה סיפקה בעצם את התשתית הפילוסופית לכל התחום של רפואה משלימה. ישנם מורי רפואה משלימה שנוסעים מדי שנה להודו כדי להשתלם במנזרים, בתי ספר לרפואה, אשראמים ועוד מקומות בהם ניתן ללמוד את התורה העתיקה. גם בארץ ישנם מגוון מטפלים המעניקים טיפול אירובדיים, אומרים שמסאז' אירובדי הוא המסאז' האפקטיבי ביותר למגוון בעיות גב וחלק משיטות רפואה משלימה היעילות.

This entry was posted in מיסטיקה. Bookmark the permalink.