ריינג'רים

בשנים האחרונות, נכנסו הטרקטורונים לתודעה הציבורית והתפתח כאן שוק גדול של חובבי הספורט. אחד הטרקטורונים שללא ספק כבש את לבבות הישראלים הוא הריינג'ר. יש כאלה שיגידו כי מדובר בפלא העולם ויש כאלה שיגידו כי זהו כלי השטח הטוב ביותר בעולם – כך או כך, הריינג'רים הפכו ללהיט של ממש ולא רק בישראל.

מכיוון שמדובר במיני טרקטורון המסוגל לנוע בקלילות בשטח, בטוח להפליא ומתאים הן למקצוענים והן לחובבנים. מה גם, בזכות העובדה כי הוא מורשה לעלות על הכביש הוא מעניק לרוכבים עצמאות דומה לזו של מכונית פרטית בעלת שני מושבים.

ריינג'רים – חווית נהיגה

נתחיל מכך, שריינג'רים אלה הם כלי שטח מהירים ויציבים כמו ג'יפים פתוחים המספקים חוויית נהיגה מטורפת, שמתאימה אגב גם להורים עם ילדים. רכיבה על טרקטורוני ריינג'רים מעניקה לרוכב תחושה נעימה בכל מהירות ובכל מקום: מעברי ים, נסיעת שטח, דרכים בוציות, חולות ועוד. הם משמשים לשותפים מלאים ונפלאים למסעות כיבוש וגילוי. הם בולעים מהמורות בצורה פנומנאלית, זוחלים מעולה על סלעים בגודל ובזוויות עליהן קשה להגיע אפילו להולכי רגל, בולעים גבעות בולדרים ענקיים, עוברים בקלות כל קטע בוץ, גם הכי עמוק וסמיך. ריינג'רים לא עוצרים בשום מקום, למעט מעברים שמתגלים כצרים לרוחבו של 152 ס"מ.

ריינג'רים – מפרט טכני

ריינג'רים פולאריס אלו דגמים המציעים לרוכבים ארבע מתלים נפרדים ואפשרות לבחור את נקודות עיגון בולמי הזעזועים, בהתאם לצורך של הטרקטורון: עבודה או רכיבה ספורטיבית. מהלך המתלים שלהם עומד על 240 מ"מ מאחור ומקדימה. מרווח הגחון שלו 300 מ"ר, מה שנמצא בדרך כלל בכלי שטח יוקרתיים. ריינג'רים כוללים מערכת הנעה כפולה משולבת תוך כדי נהיגה ובעזרת מתג, כאשר המתג הנוסף שלהם שולט על הנעילה הדיפרנציאלית. גלגל ההגה מתכוונן לגובה הנהג כאשר על תא הנהג מגן כלוב מתכת. הם יכולים להאיץ ל- 100 קמ"ש במהירות שיא.

ריינג'רים – כל מה שחשוב לדעת

המחירים של ריינג'רים נעים סביב 69 אלף שקל, כאשר הוא מציע מפרט טכני עשיר במיוחד, אותו אפשר למצוא בדרך כלל ברכבי שטח מאד יקרים. בכדי לרכוש ריינג'ר אפשר לפנות לסוכנות טרקטורונים, שם ניתן למצוא גם רכבים חדשים וגם יד שנייה ואפשר לרכוש אותו דרך אתרי אינטרנט המציעים למכירה רכבי יד שנייה. אומנם במקרה ותרצו לרכוש טרקטורון משומש, חשוב כי תבצעו לו בדיקה טכנית יסודית. הנהיגה על ריינג'רים מצריכה רישיון נהיגה לרכב פרטי מסוג B/02, וכמובן מגיל 17 ומעלה.

This entry was posted in טיולים וחוויות. Bookmark the permalink.