רופאי שיניים

מתי הזמן ללכת אל רופאי שיניים ?

באופן מפתיע למדי, יש לא מעט אנשים מבוגרים, שבקושי ביקרו אצל רופאי שיניים. יש כאלה שמתגאים בכך, וחושבים שמדובר בסימן לשיניים חזקות ובריאות. האמת היא אגב הפוכה. דווקא מבוגרים שיודעים לשמור על הפה שלהם בריא לאורך זמן – לא חוששים והולכים לרופא השיניים שלהם דרך קבע. חשוב מאד ללכת לבדיקות תקופתיות אצל השיננית, ובמידת הצורך גם לעבור טיפול אצל רופא השיניים או בדיקה תקופתית, על מנת שתדעו שהכול כשורה . נכון, אין כל ספק, כי ביקור במרפאת השיניים הוא לא בדיוק תענוג גדול, אך עדיף שלא להזניח את חלל הפה שלנו ולהקפיד להגיע אל המרפאה לכל טיפול שנדרש.

מתי כדאי ללכת ?

בעיקרון, לכל אחד מומלץ לבקר אצל רופאי שיניים בדרך קבע. השאלה היא כמובן פעם בכמה זמן יש לבקר אותם. בהנחה שמצב הפה שלכם תקין ואין שום בעיה מיוחדת, אפשר להסתפק בביקור שנתי אצל רופאי שיניים. שימו לב שאם מדובר על ילדים, מומלץ בכל זאת להקפיד על ביקור שיתקיים פעם בחצי שנה, משום שהפה והשיניים שלהם נתונים ליותר שינויים, מאשר אלו של מבוגרים .

ומה קורה אחרי טיפול ?

אם עברתם טיפול אצל רופאי שיניים (כמו לדוגמה השתלת שיניים) סביר להניח שהרופא שלכם ייתן לכם הוראות מתי עליכם לחזור לבדיקות תקופתיות. אם עברתם טיפולים רציניים מאד אצל רופאי שיניים, מומלץ בחום כי תחזרו אליהם לבדיקות תקופתיות שיהיו בתדירות גבוהה יותר מאשר פעם בשנה. כך הרופא יוכל להבטיח לכם שמצבכם תקין, או במידת הצורך יבדוק ויכריע כי יש צורך בטיפול נוסף .

אני חש כאב, מה לעשות ?

רוב האנשים לא יודעים האם עליהם ללכת אל רופאי שיניים במידה והם חשים כאב באזור הפה – אולי זה יעבור? האמת היא שכדאי לא להמתין. זה לא אומר שכדאי ללכת ישר אל רופאי שיניים לטיפול חירום, אבל בהחלט מומלץ להרים טלפון ולקבוע לעצמכם תור בהקדם האפשרי, על מנת שהרופא יוכל להסתכל ולהבין איזו בעיה יש לכם .

This entry was posted in בריאות הפה. Bookmark the permalink.