סדנאות צילום

"או שיש לך את זה, או שאין לך את זה", משפט שנאמר בדרך כלל על תחומים שונים של אומנות – ציור, שירה, נגינה וכדומה. ההבדל בינם לבין צילום הוא שבעוד שרוב אלו ש"אין להם את זה" לא עוסקים בתחומים אלו, צילום הוא משהו שכמעט כולנו עושים, ובאופן די יומיומי, בפרט כשהמצלמה נמצאת תמיד בכיס ולפיכך, סדנאות צילום יכולות להתאים לכולנו.

סדנאות צילום הן סדרת מפגשים קבוצתיים עם מורה מקצועי שבהם לומדים מושגים בסיסיים בצילום, טכניקות לצילום, מתוודעים לאפשרויות הגלומות במצלמה לעומק, עושים היכרות עם הקומפוזיציה ועוד. הסדנאות משלבות לימוד עיוני ומעשי, ובהן מתנסים בסוגי צילום שונים כמו צילום לילה ויום, צילום טבע, צילום פורטרטים וכיוצא בזה.

קורסים אלו מתאימים למי שרוצה להעשיר את הידע בצילום למשל מומלץ לאנשים המתעתדים לצאת לטיול של מספר חודשים בחו"ל להשתתף בסדנת צילום, ולו קצרה ביותר, בכדי שיוכלו להפיק אלבום מוצלח מהטיול.

סוגים של סדנאות צילום

ישנן סדנאות צילום כלליות שבהן לומדים צילום בסיסי ומקבלים כלים לשכלול הצילום, וישנן סדנאות צילום ספציפיות – למשל סדנת צילום פורטרט, סדנת צילום טבע ועוד. כמו כן ישנן סדנאות צילום למתחילים ולמתקדמים, סדנאות צילום הנמשכות יום אחד, סדנאות צילום סגורים עבור ארגונים ומוסדות, סדנאות מיוחדות לנוער ולילדים וכדומה.

ניתן להזמין סדנת צילום קצרצרה ומרוכזת כאטרקציה לאירוע מסוים – יום כיף לעובדים, מסיבת יום הולדת, השתלמות או אחרת.

למה כדאי להשתתף בסדנאות צילום?

סדנאות צילום מתאימות לכל אחד, בין אם אין לו מושג בצילום ובין אם הוא בעל ידע בסיסי. סדנת צילום מקנה כלים רבים המשרגים פלאים את יכולת הצילום. לא מעט מאיתנו אוהבים לצלם ועושים זאת לעיתים קרובות, אך לא תמיד התוצאות יוצאות איכותיות. הרבה פעמים אנו מתאכזבים לגלות ש"התמונה לא יצאה טוב", וכמה שאנו מנסים שוב ושוב לצלם, האיכות הגרועה נשארת בשלה ואין לנו מושג למה. אנו מנסים מזווית אחרת, מכבים את האור, מדליקים אותו, יוצאים לשמש ומנסים לשווא לשחק עם הכפתורים במצלמה, עד שלבסוף אנו מתייאשים.

השתתפות בסדנת צילום תשים קץ לחוסר האונים הזה ותגרום לנו לשלוט היטב במצלמה ולהוציא תחת ידינו תמונות איכותיות.

איפה מקיימים סדנאות צילום ?

סדנאות צילום נערכות בכל הארץ והן נערכות בבתי ספר לצילום, במרכזי חוגים או בסטודיו לצילום, וכן על ידי צלמים פרטיים. הסדנאות מתקיימות בדרך כלל בקבוצות קטנות ובמהלך השנה נפתחים לעיתים קרובות מחזורים חדשים של קבוצות. היקף הסדנאות מגוון מאוד והן יכולות להימשך בין מספר שעות לבין מספר שבועות.

This entry was posted in צילום. Bookmark the permalink.