מערכות אוורור

מערכות אוורור מעניקות לחללים גדולים או קטנים אוויר נקי ושומרות על תחלופה שלו באופן קבוע. המערכות יכולות להתאים לחללים קטנטנים כמו למשל חדרי שירותים שבהם משתמשים בונטה והם יכולות להשתלב בחללים גדולים כמו מפעלים וקניונים. כמובן, כל חלל צריך התאמה מיוחדת של מערכות אוורור ובהתאמה בודקים מספר פרמטרים להם צריכים לתת מענה; גודל החלל, אופי הפעילות במקום והאם ישנם רעלנים באוויר.

גודל החלל

בבחירת מערכת האוורור מביאים בחשבון את גודל החלל. שני חללים שמתקיימת בהם פעילות דומה אך הם בגודל שונה זה מזה יצטרכו מערכת שונה. לעתים, התאמת מערכות אוורור תתבטא גם בהחלטה איזו מערכת לשים במקום, באיזו עוצמה וגם היכן להניח אותה ואיזה פונקציות היא תמלא. ישנן מערכות אשר יכולות לינוק את האוויר החוצה ולהביא אוויר חדש ויש מערכות שגם עושות בקרה כמו של טמפרטורה ולכל מקום מתאימים את המערכת שלו.

צפו בסרטון ולמדו כיצד עובדות מערכות אוורור

אופי הפעילות במקום

בבחינת מערכות אוורור חייבים להביא בחשבון איזו פעילות מתקיימת במקום. השאלה היא כמה אנשים עוברים במקום, כמה זמן הם נמצאים בו ומה קורה במקום. מכאן אפשר להבין כי ההתייחסות לאוורור במקום יהיה שונה בין קניון בו אנשים עוברים ומתחלפים (וגם הדלתות נפתחות ונסגרות) לבין מקום עבודה בו אותם אנשים יושבים במשך שעות רבות. כל מה שקורה במקום חייב להילקח בחשבון בתכנון האוורור שלו.

רעלנים

במקומות כמו מפעלים חייבים להביא בחשבון כי על מערכת האוורור לטפל גם ברעלנים. הרעלנים לא חייבים להיות כימיקלים, הם יכולים להיות גם שבבים (כמו למשל בנגריות ועסקים של עיבוד שבבי) והם יכולים להיות שמנים שמגיעים לאוויר. מערכות אוורור אשר מנקות את האוויר מעניקות סביבת עבודה בטוחה לעובדים ומקטינה את ימי המחלה שלהם.

This entry was posted in איכות הסביבה. Bookmark the permalink.