כסאות ברכיים

אנשים רבים, במיוחד בעידן הנוכחי, סובלים מכאבים פיזיים שונים בעיקר באזור הגב. אולי זה סגנון העבודה המתיש – שעות ארוכות של ישיבה סיזיפית מול מסך המחשב, אולי זה המתחים והלחצים היומיים שנותנים אותותיהם בעומס על שרירי הגב שלנו. בכל מקרה, רוב האנשים הסובלים מכאבי גב מחפשים פתרון טוב שיקל עליהם. אחד מהפתרונות המצוינים הוא: כסא ברכיים.

כסאות ברכיים הם אחת ההמצאות הגאוניות ביותר שהיו מעולם. במבט ראשון, קשה להבין 'מה לא בסדר בכסא הזה?' או איך יושבים עליו. אחרי שמתנסים פעם אחת ורואים כיצד יושבים עליו, מתמכרים ורוצים עוד. כסאות ברכיים בעלי יתרונות בריאותיים – בפרט אצל אנשים הסובלים מבעיות גב, כיוון שהם מאלצים את היושב בהם להקפיד על גב זקוף. ישנן אפילו טכניקות שיסייעו לכם לשפר את היציבה שלכם ולהתמודד עם כאבי הגב.

למה צריך כסא ברכיים בכלל?

הישיבה שלנו על כסאות רגילים איננה בריאה. הכיפוף שנוצר בעמוד השדרה שלנו כאשר אנחנו יושבים על כסאות רגילים מפעיל לחץ על עמוד השדרה. לאורך זמן הלחץ הזה יכול לגרום לכאבי גב ולפגיעה בעמוד השדרה. פעמים רבות אנשים היושבים שעות ארוכות, מול מחשב למשל, מדווחים על כאבי גב כתוצאה מכך. כסאות ברכיים מאפשרים לכם פתרון נוח לבעיה הזאת – ללא צורך בטיפול מיוחד או תרופות.

הרעיון מאחורי כסאות ברכיים

הרעיון מאחורי כסאות ברכיים הוא מאוד פשוט: ישיבה בצורה נכונה יותר, בה עמוד השדרה ישר. העיצוב של כסאות ברכיים מאלץ אותנו לא רק לשבת עם גב זקוף אלא גם להשתמש בשרירים שתומכים בגב. כאשר הזוית בית החזה שלנו לבין הירכיים גבוהה מ-110 מעלות, כלומר הברכיים שלנו נוטות מטה, הגב שלנו ישר. כאשר הגב ישר, הישיבה בריאה יותר. כך מבטיחים כסאות אלה שנשב נכון.

פתרון לבעיות גב ובעיקר נוח

כסאות ברכיים עוזרים לפתור בחלק מהמקרים, באמצעות חיזוק השרירים כאמור, בעיות גב וכאבים בגב. משתמשים רבים מדווחים על שיפור בעקבות השימוש בכיסאות אלה. אולם, בנוסף, ואת זה ירגיש כל מי שיתיישב על הכיסא למן הרגע הראשון – אלה גם כיסאות נוחים ביותר.

This entry was posted in רהיטים בריאים. Bookmark the permalink.