השתלת שיניים

כל מה שרציתם לדעת על השתלת שיניים

שיניים חסרות בפה הן מפגע בריאותי ואסתטי ממדרגה ראשונה. חסרונן של שיניים פוגע בשיניים הסמוכות להן ובמבנה עצמות חלל הפה, וכמובן שבצד הוויזואלי, מדובר על מראה לא יפה ולא אסתטי. כיום, ברוב המקרים של שן חסרה, מרפאת שיניים תמליץ בפניכם על ניתוח השתלת שיניים. אנשים רבים חושבים, כי התהליך של השתלת שיניים הוא תהליך חדש יחסית. האמת היא שההשתלה נמצאת בשירות הרפואה כבר עשרות שנים. אולם, בפועל החלו לעשות שימוש בהשתלה ברפואה האזרחית הנפוצה רק מסוף שנות ה80. בישראל, חדרו שיטות הטיפול הללו בעיקר בעשור האחרון, והיום הם כבר נפוצים מאד. אבל מה בעצם קורה בהשתלה?

לנצל את ההלם של השן

השתלות שיניים, בניגוד לפעולות כירורגיות אחרות בחלל הפה, משתמשות בתהליך טבעי שקורה בתוך השן במהלך העקירה. השתלת שיניים מתבססות על כך, שלאחר עקירה, החניכיים עצמם נמצאים בסוג של הלם. מצב הזה הוא טוב מאד להשתלה – כי במצב של הלם נוח יותר להחדיר את השתלים, ובאופן טבעי החניכיים מתחילים להתלכד סביב השתל עצמו, ולסגור עליו – וכך המטופל מקבל בחזרה פה תקין עם שיניים בריאות.

השתלים תמיד איכותיים

שוב לדעת כי בתהליך של השתלת שיניים, רופא השיניים יכול לעשות שימוש בסוגים שונים של שתלים. לכל רופא יש לרוב את ההעדפה שלו, ויש היום יצרנים איכותיים רבים. עם זאת, יתכן שבמקרים ספציפיים רופא השיניים יפסוק לטובת סוג מאד מסוים של שתל, בהתאם לסוג המטופל שנמצא אצלו. חשוב בכל מקרה לפנות אל רופא שיש לו ניסיון בתהליך של השתלת שיניים, ושעבר הסמכה מתאימה לכך.

ואיך זה נראה בסופו של דבר?

יותר מכל סוג אחר של טיפול, נראה כי הטיפול של השתלת שיניים הוא זה שנותן את התוצאות המרשימות ביותר. לאחר שהפה עובר את השיקום מהתהליך של השתלת שיניים, הרי שההרגשה עם השתלים החדשים היא נוחה מאד. השתלים גם נראים טבעיים לחלוטין, ואיש אפילו לא ידע שבכלל עברתם השתלה בעבר.

This entry was posted in בריאות הפה. Bookmark the permalink.