הלוואות לשכירים

מדוע שכירים רבים מעוניינים לקחת הלוואות מעת לעת למטרות כאלה ואחרות? איך זה שכיום התפוצה של הלוואות לשכירים הפכה להיות גבוהה באופן מיוחד לכל הדעות, ובעצם רוב האנשים שלוקחים כיום הלוואות במדינת ישראל – הם שכירים? הסיבה לכך נעוצה במגבלות שיש לאדם השכיר.

האדם השכיר לא יכול לבקש זיכויים ממס עבור ההוצאות שלו. בעוד שאדם עצמאי יכול לקבל זיכוי עבור הוצאות כמו חשבון חשמל ומים, רכישת ציוד מקצועי, הוצאות דלק וכיו"ב – הרי שהאדם השכיר לא יכול לקבל זיכויים אלו, ובעצם הוא נתון במעגל שממנו הוא לא יכול להעלות ולשפר את ההכנסות שלו. מכאן כמובן, ברור הצורך של הלוואות לשכירים.

מהו גובה ההלוואה שניתן?

ככלל, הגובה של הלוואות לשכירים תלוי בכמה גורמים. הגורם הראשון הוא המשכורת שלכם. ככל שהמשכורת שאתם מקבלים גבוהה יותר, כך תוכלו לדרוש סכום גבוה יותר של ההלוואה, בתנאים טובים יותר. הסיבה לכך היא שהגורם המלווה יכול להיות בטוח כך שיש לכם יכולת החזר טובה, וכך הוא מסכים ליטול על עצמו את הסיכון במתן הלוואה גבוהה יותר.

עם זאת, יש גורמים אשר יסכימו להעניק לכם הלוואות לשכירים ללא קשר למשכורת שלכם. מדובר בעיקר על גופים חוץ בנקאיים שונים כמו חברות האשראי וגופי המימון. גורמים אלו מעניקים לרוב הלוואות בסכומים של עשרות אלפי שקלים, לכל מטרה, כולל גם הלוואות לשכירים. במצב כזה, אינכם נדרשים בהכרח להציג את יכולת ההחזר שלכם. בתמורה, אתם לעתים תצטרכו להעמיד ערבות מסוימת, או שאחוזי הריבית יהיו גבוהים יותר – ולכן כדאי גם להשוות בין הגופים השונים, ולראות מי מציע לכם את התנאים האטרקטיביים ביותר.

יש יכולת לשיפור המצב

חשוב מאד לזכור, שכאשר אתם נוטלים הלוואות לשכירים, הרי שהיא תוכל לשפר את מצבכם לאין ערוך – כל עוד אתם תיטלו אותה בצורה חכמה, ותוכלו להחזיר אותה בזמן. הלוואה ברגע תוכל לממן עבורכם הוצאות שונות, עם פריסת תשלומים רחבה במיוחד, כך שתוכלו לשמור על קצב העבודה הרגיל שלכם, וגם לשפר את איכות חייכם ומשפחתכם.

This entry was posted in עסקים. Bookmark the permalink.