דיקור קוסמטי

מהו דיקור קוסמטי?

כאשר מחפשים אחר סוג של טיפול אלטרנטיבי אשר ייתן את אותותיו בצורה הטבעית ביותר בגופו של המטופל אין כל צל של ספק כי הדיקור הסיני תופס מקום של כבוד בתחום של רפואה לא קונבנציונאלית. האמת היא, כי פעמים רבות אנו שומעים וקוראים על הדיקור הסיני, בתור טיפול יעיל מאד נגד המחלות השונות. יחד עם זאת, בשנים האחרונות צצה ועולה זווית חדשה ומרעננת של הדיקור הסיני – וזהו הדיקור הקוסמטי. דיקור קוסמטי משמעותו שימוש בכלים של הדיקור הסיני, אך לא כדי להתגבר על מחלה או קושי – אלא לצרכים קוסמטיים בלבד. נראה כי דיקור קוסמטי יכול לסייע להתחדשות של עור הפנים בעיקר, ובכך לשמור על מראה צעיר ורענן. 

על מה הדיקור מבוסס?

הבסיס של דיקור קוסמטי זהה למדי לזה של הדיקור הסיני הרפואי. בגופנו כידוע ישנם מרידיאנים – קווי חיים שבהם נעה האנרגיה של הגוף. ע"י הדיקור אפשר כמובן להשפיע על האיברים השונים בגוף. עם זאת, דרך דיקור קוסמטי אפשר להשפיע ישירות גם על המרידיאנים הנמצאים באזור עור הפנים שלנו, ובכך לקבל את המראה של עור רענן ובריא יותר, נטול פצעים, יובש או קמטים.

מה הדיקור יכול להשיג?

מעבר לעור פנים רענן יותר, דיקור קוסמטי משפר עוד שפע של אלמנטים בפנים שלכם. בין השאר, הדיקור יכול לסייע בהעלמת ה"שקיות" אשר מצטברות מתחת לעיניים. הדיקור מסייע גם להפחתת אדמומיות בתוך העין.  במידה ויש לכם כתמי עור בולטים על הפנים – הדיקור יכול לסייע בטשטוש שלהם.  גם תופעה כמו סנטר כפול שלעתים נשאר גם לאחר דיאטה – יכולה להיעלם בעזר דיקור קוסמטי איכותי ויעיל.

טיפול רפואי וקוסמטי משולב?

באופן הגיוני, אתם כמובן יכולים עבור טיפול משולב של דיקור קוסמטי ודיקור רפואי ביחד. כמובן שהדוקר המקצועי יודע היכן לשים את המחטים, כך שההשפעה תהיה גם על איברים שונים בגוף, אך שלטיפול גם יהיו השלכות קוסמטיות. יש כמובן לציין זאת היטב בפני המטפל, ולוודא כי הוא יודע כיצד לשלב בין הטיפולים הללו.

This entry was posted in בריאות. Bookmark the permalink.